yardım

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 12
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

merhaba arkadaşlar kendi imalatım olan 107 cm crackerbox tekne var. sizden ricam pervane ebatı ve flexi saft çapı nekadar olmalıdır. (elimde tırpan motoru 8mm şaft var)

Selamlar,şaftın çapı biraz fazla gibi ama eğer motor gücü yeterli deliyorsa sorun olmaz. Pervane ebadı olarak da deneyerek bulmanız en iyisi çünkü elinizdeki motorun gücüne ve devrine bağlıda bir olay pervane. Motorunuzun gücü normal motorlar gibi ise o boy teknelerde yaklaşık 65-70mm pirinç pervane kullanılıyor onları deneyebilirsiniz.

merhaba can 88 öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler. motorum 23 cc baja 5b cy araba motoru karburatörde walbro teknede 3 mm kavak kontradan. resim yüklemek isterdim ama yetkim yokmuş.şaft kovanına teflon boru koymadanda verim alabilrmiyim. biliyorum şaftım biraz kalın

Teflon boru kullanmadan sadece şaft kovanının içinden geçirirsen şaftı,şaft zedelenir ve çok ısıdan ve sürtünmeden bi süre sonra kopma yapar tek tek.Teflon boru kullanılması şart. Ayıca motorda su soğutma sistemi var mı? yoksa motorun ısınınca stop eder yada fazla ısıdan yanar kapalı bir yerde olacağı için yada teknenin üzeri açık olursa belki sorun çıkmaz.

teknemin resmini koyamadım forma herhalde yetkim yok su soğutma yok motor kısmı açık hararet gibi bir problemim olmayacak zaten kendi üzerinde fanıda bulunmakta.şaftım 8mm olunca teflonla birlikte kovan bçapıda büyüyecek. sadece driver şaftta aşırı kalınlık olacak.dümeni kendim imal ettim ondada bir problem yok

Okadar da olsun sorun olmaz..

siz tekneleri nerede yüzdürüyorsunuz

Caddebostan sahilde.. ama genelde tekneciler aydosta buluşuyor.

ben pendikte oturuyorum 1 mt yelkenlim var sahilde yüzdürüyorum aydosa sadece gezmeye gittim güzel bir yer. pervaneyi diyer yazılarda okuduğuma göre e denilmişti şu an ellerinde yokmuş. başkasizin bildiğiniz elden satan ve dükkan varmı? teşekkürler
    Konu t.ince tarafından (01-05-2010 Saat 00:51 ) değiştirilmiştir.

Öncelikle şunu söyliym,mağaza ismi vermek reklama giriyor oyüzden cevabı düzeltmeniz gerek yoksa silerler valla. özelden size mağaza ismi vericem bende oradan alıyorum pervanelerimi ama sizin istediğiniz boyutlarda varmı bilmiyorum.

can kardeş merhaba sana bir soru daha soracam.6.5 veya 7 cm lik pervanelerin bağlantı yani iç delik kaç mm dir. kaplini hallettim tornacı arkadaş tornada çekti şimdi kuyruktaki driver şafta geldi onuda yaptıracam. eyer şaft malzemesi arayan varsa pendiksanayisinde teflon bilimun alemiyum ve pirinç bulunmaktadır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)