Club GS Vision

Konu Bilgileri;

•  » Konudaki mesaj sayısı : 472
  •  » Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Sayfayı Paylaşın :

Toplam 472 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Sayfa 1 Toplam 24 Sayfadan 123416 ... SonuncuSonuncu

Konu gayet açık forumda hatırı sayılır GS Vision kullanıcısı var bu arkadaşlardan araçlarına yaptıkları modifiyeleri tecrübeleri kepleri jantları vs. fotoğraflı ve videolu bir şekilde anlatmalarını istiyoruz,bu konu aracını yeni almış yada almayı düşünen arkadaşlara da bir arşiv olur.İlk fotoğrafı şimdi eklemek isterdim fakat araç yanımda değil akşama artık.

Genel Fotoğraflar

ULTRA Yüksek Performanslı Yarış Otomobili

GS Racing BMW M3 GT
    120+Kmh Hız
    Ayarlanabilir 2 Vites Seti
    YENİ BIG BLOCK MOTOR .18 – 1.60HP @ 36000dev/dak
    3.0cc 38.000devir/dak..18ci yarış motoru
    Full-Time 4WD (Sürekli 4 çeker)
    Disk Fren
    Çift Diferansiyel
    Kolay Ayarlanabilir salıncak ve rot kolları
    FULL-Rulman seti
    Pull – START
    3 Belt – DRIVE Kayış aktarma sistemi
    Geliştirilmiş motor soğutucusu
    Kolay sökülebilir alıcı kutusu
    Mor renk eloksal kaplı 2,5mm yarış şasisi
    4 tekerlek bağımsız süspansiyon sistemi
    Düşük ağırlık merkezli şasi
    Modifiye egzost ve manifold (Tuned Pipe)
    (Racing type) yarış lastikleri
    Metal Başlıklı – Hidrolik Yağlı amortisör (4 adet)
    Boyutlar : 460 x 205 x 120mm
    Lastik : 64 x 28mm
    Ağırlık : 2495g

GS VISION PRO 1/10 ... 2.3 beygir ... 18 lik (3.0cc) Motor

ULTRA Yüksek Performanslı Yarış Otomobili

120+Kmh Hız

Ayarlanabilir 2 Vites Seti (araç 2 vitesli olup seri bir araçtır)

Full-Time 4WD (Sürekli 4 çeker)

Disk Fren , Çift Diferansiyel ,Kolay Ayarlanabilir salıncak ve rot kolları

FULL-Rulman seti

Pull - START

3 Belt - DRIVE Kayış aktarma sistemi

Geliştirilmiş motor soğutucusu

Kolay sökülebilir alıcı kutusu

4 tekerlek bağımsız süspansiyon sistemi

Düşük ağırlık merkezli şasi
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    Konu blues- tarafından (25-09-2010 Saat 10:49 ) değiştirilmiştir.

Üyelik Tarihi Üyelik tarihi
    Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Hayırlı olsun sonunda bir klübümüz var resimler geliyor birazdan ama video yok malesef

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Ayda 1 kere neredeyse tamamen aracı parçalar temizlerim.

Yavaş yavaş topluyorum artık.

Artık araba ortaya çıktı gibi

Temizleme-toplama işlemi bitti fakat bende bittim, bittiğimin kanıtı resimdende görüldüğü üzere artık güneşin doğmuş olması

Şaseden bir görünüm

Genel bir görünüm

Gerçekten Helal olsun sana =)) tamamen sökmüşsün valla bravo ben daha lastikleri sökerken çekiniyorum =) ben araba elime geçtiği ilk gün kepin cam kısımlarını tersten sprey boyayla siyaha boyadım tavsiye ederim çok güsel oldu.Bu sök taklar sırasında vidalara sabitleyici sürüyomusunuz?

"Stock olarak top speedler karşılaştırıldığında rs4 den daha hızlı, rs4 için 70-80km/h yapıyor deniliyor ama hiç ölçme imkanım olmadı ama bazı sitelerde 120km+ diyor ama o stock olarak o kadar yapması imkansız"

demişsiniz

Ben hpi sitesinde rs4 ün 83 KM hız yapan videosunu yeni izledim sanırım fakir ayarla

birde 2 araç arasında bariz bi dişli farkı var hpi son sürate yönelik dişli oranlarına sahipken GS tork odaklı dişli kullanmış daha sonra pnion ve spurlarıda yazıcam ama son süratte açıkcası GS in kaç yaptığını merak ediyorum

May 2006
    Nereden Nereden
    GaZianTEP
    Yaş Yaş
    36
    Klubde benmde adım geçmeli . aracımdan uzakdaym şuan. ama ulaşır ulaşmaz, resimleriyle burda olucaktır kendisi. gs nazlı bir araç bunu litaratüre kaydedin.
    .......................................CRAWLER'LAR ENGELİN ÜSTÜNDEN; SLAYER'LAR İSE İÇİNDEN GEÇER
    .........................................

Evet resimleri bekliyoruz acilen,hatta top speed videoları =)

Bende burda olmalıyım o zaman =) benimde yaklaşık bir yıldır GS vision pro m var.en yakın zamanda aracımın fotoğraflarını koyucam.
    GS Vision PRO..18 lik 2.3 hp
    skyline r34

Evet arkadaşlar bekliyrouz yeni resimler yeni kepler vs vs vs

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Alıntı blues- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten Helal olsun sana =)) tamamen sökmüşsün valla bravo ben daha lastikleri sökerken çekiniyorum =) ben araba elime geçtiği ilk gün kepin cam kısımlarını tersten sprey boyayla siyaha boyadım tavsiye ederim çok güsel oldu.Bu sök taklar sırasında vidalara sabitleyici sürüyomusunuz?
    Titreşimden dolayı gevşeyen vidalara fabrika montajı sırasında vida sabitleyici sürülmüş ben yeniden sürme gereği duymadım ilk söküp toplama olayından sonraki ilk sürüşümde korktuğum şeylerden biriydi, korktuğum başıma gelmedi çünkü vidaları kontrol ettiğimde gevşeme söz konusu değildi zaten ondan sonra aracı defalarca söktüm topladım fakat fazla söküp toplamaktan bazı vidalarda yalama oldu onlarıda biraz daha geniş olanlarıyla değiştirerek sorunu hallettim ama başımın dertte olduğu bir vida vardı oda 2. vitesin içinde bilyeyi ve yayı tutan vida o vidayı fazla zorlamadan sıkmama rağmen yalama yaptı bende oraya oje sürerek sabitledim Top speed olarakda dediğim gibi hpi dan biraz daha hızlı fakat ne kadar hızlı bilemiyorum hpi 83 km yapıyorsa bizimkide 90-95 arası bişey yapıyordur ama dediğim gibi 120+ stock olarak mümkün değil Video çekmeyi çok istiyorum ama copilot yok tek başımada zor olur diye düşünüyorum o yüzden aracın üzerine telefonuma zarar gelmeyecek şekilde sabitlemek için çalışıyorum Bu arada buji olarak ne önerirsiniz buji almaya kadar verdim videoyu bir şekilde çekicem

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Battı balık yan gider GS No:4 buji siparişi verdim bakalım hayırlısı

Ukab Ukab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    Keske r5 verseydiniz. Bu havalarda daha rahat ederdiniz

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Alıntı Ukab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keske r5 verseydiniz. Bu havalarda daha rahat ederdiniz
    Onların sıcaklıklarıyla ilgili hiç bir açıklayıcı bilgi bulamadım yani hangisi sıcak hangisi soğuk bilmemediğim için stock bujisinden sipariş verdim

Ukab Ukab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Ziyaretci
    r5 soğuk bujidir yaz aylarında rahatlıkla kullanabilirsin

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim bilmiyordum soğukmu sıcakmı olduğunu

Alıntı Nobran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Titreşimden dolayı gevşeyen vidalara fabrika montajı sırasında vida sabitleyici sürülmüş ben yeniden sürme gereği duymadım ilk söküp toplama olayından sonraki ilk sürüşümde korktuğum şeylerden biriydi, korktuğum başıma gelmedi çünkü vidaları kontrol ettiğimde gevşeme söz konusu değildi zaten ondan sonra aracı defalarca söktüm topladım fakat fazla söküp toplamaktan bazı vidalarda yalama oldu onlarıda biraz daha geniş olanlarıyla değiştirerek sorunu hallettim ama başımın dertte olduğu bir vida vardı oda 2. vitesin içinde bilyeyi ve yayı tutan vida o vidayı fazla zorlamadan sıkmama rağmen yalama yaptı bende oraya oje sürerek sabitledim Top speed olarakda dediğim gibi hpi dan biraz daha hızlı fakat ne kadar hızlı bilemiyorum hpi 83 km yapıyorsa bizimkide 90-95 arası bişey yapıyordur ama dediğim gibi 120+ stock olarak mümkün değil Video çekmeyi çok istiyorum ama copilot yok tek başımada zor olur diye düşünüyorum o yüzden aracın üzerine telefonuma zarar gelmeyecek şekilde sabitlemek için çalışıyorum Bu arada buji olarak ne önerirsiniz buji almaya kadar verdim videoyu bir şekilde çekicem
    Plastik yerlerdeki vidaları fazla sıkmamak lazım bunları gözlük tornavidasıyla sıkmak daha iyi olur çapı küçük olduğu için yalama yapacak kadar kuvvet uygulayamayız,ama metal kısımlardaki bilhassa motor vidalarını normal tornavidayla iyice sıkmak lazım en sağlıklısı nalburdan yada yapı marketlerden vida sabitleyici alıp kullanmak daha sağlıklı mesajını şimdi gördüm bende yeni R2 aldım aldım şimdilik memnunum bi tanede R2 al bence 4,5 dolar yedekte bulunsun

İstanbulda oturuyosan ben sana copilotluk yaparım =)

Bende geçenlerde yedekte bulunsun diye buji aldım os A5 buji aldım ama uygunmudur ? Orta sıcak diye duymuştum ama bende bilmiyorum ?
    skyline r34

Oct 2007
    Nereden Nereden
    Ankara-Isparta
    Yaş Yaş
    34
    Alıntı blues- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Plastik yerlerdeki vidaları fazla sıkmamak lazım bunları gözlük tornavidasıyla sıkmak daha iyi olur çapı küçük olduğu için yalama yapacak kadar kuvvet uygulayamayız,ama metal kısımlardaki bilhassa motor vidalarını normal tornavidayla iyice sıkmak lazım en sağlıklısı nalburdan yada yapı marketlerden vida sabitleyici alıp kullanmak daha sağlıklı mesajını şimdi gördüm bende yeni R2 aldım aldım şimdilik memnunum bi tanede R2 al bence 4,5 dolar yedekte bulunsun

İstanbulda oturuyosan ben sana copilotluk yaparım =)
    Evet sabitlenen şey plastik vida ise daha sert maddelerden yapıldığı için zorladığımız anda plastiğin içinde boşta dönmeye başlayıp yalama oluyor, tabi fazla zorlamadan montajı yapsamda zaman içinde yalama kaçınılmaz oluyor dediğim gibi böyle olduğu zaman bir boy büyük olanıyla vidaladığım için yeteri kadar sıkıştırıyor zaten bu uygulamayı şuana kadar 3 vidada yaptım. Buji siparişide verdim bakalım battı balık yan gider yarın yada ertesi gün gelmesi gerekiyor geldikten sonra videoda çekmeye çalışıcam Çok teşekkürler ama malesef Ankara' da oturuyorum

@swift Rc: os marka bujilerle ilgili bir resim var işini göreceğini düşünüyorum

Teşekkür ederim Nobran yeterince yardımcı oldu bana Birazdan resimleri koyucam =)
    skyline r34

Arkadaşlar iste buda benim GS im =)
    Eklenen Resim Ön İzlemesi
    skyline r34

• Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)